Novinky na začátku školního roku 11/12

19.10.2011 11:42

Novinky ze školy BRÁNA na začátku nového školního roku

KOLOBRNDY

 

            První měsíc školní docházky je za námi. I letos přivítali učitelé své děti ve škole Brána, která zahájila 4. rok od svého založení.

Jen co se v mateřské škole objevily nové dětské tváře, už se rozběhl kurz plavání, který škola uspořádala na žádost rodičů. Díky skvělým zkušenostem z loňského školního roku, kdy kurz absolvovali všichni žáci od 1. do 7. ročníku  v plaveckém areálu v Jilemnici,  zvolili jsme pro plavání školky opět stejné město. Děti dojíždějí minibusem pro 20 osob, vyrážejí ráno po svačině a vrátí se na oběd.

            Pro školáky se pomalu stává tradicí strávit několik dnů na začátku září v Krkonoších v Rokytnicí nad Jizerou za účelem stmelení kolektivu, radostného a aktivního vstupu do nového školního roku v prostředí oproštěném od lavic, učebnic, rozvrhu hodin a domácích úkolů.

            Jelikož chceme šťastné děti, minimálně jednou ročně navštívíme Šťastnou zemi v Radvánovicích. Proto jsme dopřáli všem našim dětem ze školky i školy ještě jeden den volna v den následující po svátku 28. září.

            MŠ Brána ve spolupráci s občanským sdružením Fontána zahájila v říjnu Kroužek předškoláků, ve kterém děti stráví půlhodinu týdně každé úterý od 15.00 hodin. Dále navazuje půlhodinka zpěvu lidových písní s tanečky pro děti do 2 - 3 do 6 let spolu s jejich rodiči či prarodiči v kroužku Malí zpěváčci každou středu od 15.30 h.

Začátkem října žáci 2. až 8. ročníku absolvovali cestu vlakem do Prahy na předprémiéru opery Antonína Dvořáka Jakobíni v Národním divadle. V předchozích letech jsme shlédli dvě opery Bedřicha Smetany a Řecké pašije Bohuslava Martinů.

Tři čtvrtina žáků školy zvládá hru minimálně na jeden hudební nástroj, čímž obohatí i hudební výchovu, která se stává rovněž zkouškou dětské  kapely. Jsme všichni zvědaví, kam to děti dotáhnou.